Bezpłatna edukacja okołoporodowa dla kobiet finansowana ze środków NFZ (zajęcia z zakresu ''szkoły rodzenia"). Zajęcia prowadzone są w małych grupach dla ciężarnych od 21 tygodnia ciąży. Wykwalifikowane położne przygotowują do porodu, karmienia piersią i opieki nad dzieckiem.

Po porodzie zapewniamy wizyty patronażowe w miejscu pobytu matki i dziecka, zdjęcie szwów, doradztwo laktacyjne i inne.

Kontakt w Poradni Ginekologiczno-Położniczej lub Rejestracji Ogólnej

tel. (58) 600 80 19, (58) 667 99 43.

 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022, w ramach zapobiegania grypie sezonowej i w czasie trwania epidemii COVID-19, będą realizowane nieodpłatne i dobrowolne szczepienia przeciw grypie dla osób po 18 roku życia. Zapisy w Punkcie Szczepień oraz w Rejestracji.

 

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19, w tym na III dawkę przypominającą po upływie 5 miesięcy od ostatniego szczepienia.

Chęć zaszczepienia się można również zgłosić przez formularz na stronie #SZCZEPIMY SIĘ, elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl oraz pod nr tel.  989 - infolinia, która w przypadku braku wolnych terminów oddzwoni do pacjenta, jeśli pojawią się nowe dawki szczepionki i nowe terminy szczepień.

  

Zgłaszając się na szczepienie, warto mieć uzupełnioną dokumentację na Internetowym Koncie Pacjenta lub wydrukowaną - można ją pobrać tutaj:

- formularz zgody

- ankieta dla osoby dorosłej 

- ankieta dla małoletniego powyżej 15 roku życia

- ankieta dotycząca małoletniego poniżej 15 roku życia. 

 

 

1 czerwca br. Polska dołącza do systemu wydawania Unijnych Certyfikatów COVID. Unijny Certyfikat Covid ma ułatwić swobodne podróżowanie obywatelom Unii Europejskiej podczas pandemii. System Unijny Certyfikat Covid powstaje m.in. po to, by niwelować różnice w zakresie stosowanych przez państwa członkowskie obostrzeń i ograniczeń dla swobody przemieszczania oraz wzorów dokumentów potwierdzających status osoby przekraczającej granice. W ramach systemu będą wydawane 3 rodzaje certyfikatów:

- dla osób, które przebyły chorobę COVID-19,

- dla osób posiadających negatywny wynik testu COVID-19,

- dla osób po szczepieniu p. COVID-19.

 

 

Źle się czujesz, masz gorączkę, kaszlesz, trudno Ci oddychać? Podejrzewasz, że to koronawirus? Zarejestruj się -> TUTAJ online na test na Covid-19. Jeżeli nie masz profilu zaufanego, możesz wybrać "Zlecenie przez konsultanta" i skonsultuje się z Toba Konsultant Domowej Opieki Medycznej.

 

Jeśli masz takie objawy, jak:

  • suchy kaszel,
  • stan podgorączkowy (temperatura ciała pomiędzy 37°C a 38°C),
  • utrata węchu i smaku,

skorzystaj z teleporady u swojego lekarza POZ lub zadzwoń do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Objawami choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa (SARS-CoV-19) mogą być również:

  • gorączka,
  • objawy przeziębieniowe,
  • duszności i kłopoty z oddychaniem,
  • bóle mięśni i ogólne zmęczenie.

Jeśli masz takie objawy:

  • zadzwoń natychmiast do rejestracji w przychodni, w której wybrałeś lekarza POZ i powiedz o swoich objawach. Lekarz poz wystawi zlecenie na test.
  • pod żadnym pozorem nie korzystaj ze środków komunikacji publicznej czy taksówek – w ten sposób narażasz innych na zakażenie. Jeśli nie posiadasz samochodu, lekarz POZ wystawi zlecenie na pobranie wymazu w domu u pacjenta.

Jeśli miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem lub chorą, to natychmiast zadzwoń do przychodni, w której wybrałeś lekarza POZ i powiadom o swojej sytuacji. Otrzymasz informację, jak masz dalej postępować.

Jeśli masz pytania, wątpliwości, zadzwoń na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590.

Korzystaj z wiarygodnych źródeł informacji, nie daj się panice. Dbaj o siebie i swoich bliskich.


Lista szpitali zakaźnych

Województwo pomorskie

Gdynia, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, ul. Powstania Styczniowego 9B

Gdańsk, 7 Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ im. kontradm. prof. W. Łasińskiego, ul. Polanki 117 (58) 552 63 18, 785 773 020

Gdańsk, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy, ul. Mariana Smoluchowskiego 18, (58) 341 55 47

Kościerzyna, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. zo.o., ul. Alojzego Piechowskiego 36, (58) 686 01 01, (58) 686 00 00

Wejherowo, Szpitale Pomorskie Sp z o.o. Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy, ul. dr. Alojzego Jagalskiego 10